Program Nadzieja
O Nadziei
Zasady
Deklaracja
Blankiet wpłat
Kontakt
Plus
Archiwum wiadomości
Intencje Papieskie
Muzeum misyjne
Intencje dla misjonarzy
Napisz do nas
Pobierz
Szukaj
Polecamy
Zaloguj
Polecamy

Laikat misyjny
Kwartalnik Lafia
Ostatni numer:


Prenumerata
Archiwum
Redakcja
Przetłumacz stronę

Zdjęcie z galerii

Na Filipinach uprowadzono irlandzkiego misjonarza
DeonNa południowych Filipinach, w mieście Pagadian, grupa uzbrojonych mężczyzn uprowadziła 11 października starszego irlandzkiego misjonarza. Porywacze wciągnęli 78-letniego ks. Michaela Sinnottę do małego vana, a następnie wywieźli w nieznanym kierunku. Do porwania nikt się nie przyznał, ale przypuszcza się, że sprawcami są miejscowi terroryści z powiązanego Al-Kaidą ugrupowania Abu Sajjafa. Organizacja muzułmańskich partyzantów ma na koncie już wiele porwań katolickich duchownych oraz turystów, za których później wymusza okupy.

chcesz wiedzieć więcej? zapraszamy na www.deon.pl

Synod Biskupów dla Afryki
W październiku w Rzymie odbył się Synod Biskupów dla Afryki. Biskupi analizowali sytuację Kościoła na Czarnym Lądzie, zastanawiali się m. in. nad kondycją rodziny i dialogiem międzyreligijnym.

***NADZIEJA*** Początek nowego roku szkolnego ***NADZIEJA***
News Nadzieja1 października rozpoczął się w Togo (Afryka) nowy rok szkolny. Dzięki Misyjnemu Programowi Pomocy Edukacyjnej NADZIEJA blisko 400 dzieci z misji w Nadjundi rozpoczęło naukę. Dziękujemy w ich imieniu wszystkim "przybranym Rodzicom", którzy finansują ich edukację!

Nowy numer LAFII
LafiaUkazał się nowy specjalny numer (18-2009) kwartalnika LAFIA, w całości poświęcony jubileuszowi 800-lecia zatwierdzenia Reguły franciszkańskiej. W numerze m.in. historia misji franciszkańskich, tekst przemówienia Benedykta XVI do rodziny franciszkańskiej, wspomnienia misyjne o. Piotra Rzucidło OFM (Papua Nowa Gwinea), fotoreportaż "Życie codzienne w Togo". Kwartalnik można zamówić w naszym Sekretariacie Misyjnym (prenumerata to dobrowolna ofiara). Dostępny jest również we franciszkańskich świątyniach naszej Prowincji zakonnej.

Prześladowania chrześcijan w Wietnamie
DeonArchidiecezja Hue w środkowym Wietnamie stała się celem zaciekłych ataków państwowych mediów. Negatywna kampania ma zdyskredytować tamtejszych duszpasterzy, którzy ośmielili się zaprotestować przeciw konfiskatom mienia kościelnego. W wielu rejonach komunistycznego Wietnamu dochodzi do bezprecedensowych zawłaszczeń terenów i budynków, które były w posiadaniu katolików.

chcesz wiedzieć więcej? zapraszamy na www.deon.pl

Nowa Strona
Zapraszamy na nasza nową stronę. Zwiększyliśmy jej funkcjonalność, dzięki czemu, mamy nadzieje, korzystanie z niej będzie przyjemniejsze, a pojawiające się wiadomości, artykuły i zdjęcia, jak najbardziej aktualne. Miłego "surfowania"!!!